Наши шахматисти извоюваха злато от първенство

Краси Русев и Петьо Дренчев от ШК "Абритус", станаха първи в 64-тото отборно първенство на България по шахмат за мъже, което се проведе в черноморския курорт Слънчев бряг.

- повече прочетете в бр. 40 на в. "Долина"

Розова долина размаза сливенския тим

С изразителния резултат 6:1 ФК "Розова долина" разгроми гостуващия тим ОФК "Сливен - 2000? в среща от 8-ми кръг на футболното първенство на Югоизточна "В" група. Две от 6-те попадения за "Розова долина" бяха отбелязани в първото полувреме на срещата, която започна с гол за гостите, минути след първия съдийски сигнал.

Казанлъчанин стана първи в крос кънтри маратон

Aлександър Алексиев от Казанлък спечели по убедителен начин петия крос кънтри маратон за купата "Мургаш Maxbike" /66 км/, като финишира със солидна преднина. Втори стана шампионът от миналата година на голямата дистанция - казанлъчанинът Тодор Ангелов, а трети - Васил Василев, повторил класирането си от 2013-та.